ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

עורך דין חברות בראשון לציון

תוכן עניינים

עורך דין תאגידים וחברות

משרד עורכי דין ישראל אליאב, מספק מעטפת משפטית מלאה בנושאי דיני חברות ותאגידים. למידע ופרטים, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

במידה והחברה שלכם הופכת להיות חברה בע"מ, או שאתם הופכים להיות חברה קטנה, זה הזמן למצוא עורך דין חברות, אשר מתמחה בייצוג חברות ודיני מסחר. יש לציין, כי כאשר רושמים חברה, מדובר על תהליך משפטי שיש לנהל אותו באופן שקול ומושכל, באמצעות עו"ד המתמחה בתחום זה. למשל, מרגע שחברה נוסדת, כל חברה, חייבת להעסיק עו"ד מומחה בתחום המסחר, אשר יכין תקנון חברה, אשר יהיה בנוי נכון באופן משפטי ועסקי. יש לדעת כיצד ניתן לעמוד מול החוק ולכן , רק עו"ד המייצג שנים רבות חברות בתחומים השונים, יוכל לסייע.

כל חברה, צריכה חוזים סטנדרטיים שיהיה ה, כגון חוזה עבודה. למעשה זהו עו"ד מסחרי, אשר רוב עיסוקו שייך לדיני החוזים. למשל עורך דין חברות כולל גם עיסוק במכרזים, השקעות, ליטיגציה, הקמה או פירוק חברות, זכויות קניין, סימני מסחר, דיני אינטרנט, צרכנות ועוד. למעשה תחום זה הינו תחום די עשיר. הייצוג של עו"ד מסחרי, מתבצע מול הרשויות כולל רשויות המס, הוצל"פ, רשם החברות, רישום פטנטים, מס הכנסה ועוד וועדות ממשלתיות שונות.  

מהי אחריותו ומהותו של עורך דין חברות?

מעסיק המנהל חברה, חייב להחתים את עובדיו על חוזי עבודה הוגנים. עו"ד חברות, ינסח חוזה העסקה הוגן שיתאים לדיניי העבודה. עורך דין חברות, מלווה עסקאות ומנהל משא ומתן מול קבלני משנה, בנקים ועוד. כמו כן, עוה"ד העוסק בדיני חברות, ייצג גם בעלי מניות, הסכמי סודיות, הסדרי חוב, ייעוץ וייצוג בסכסוכים מסחריים ועסקיים וכדומה. תחום העיסוק של עו"ד מסחרי, הוא כזה שאינו מייצג אדם, כי אם ישות משפטית כגון חברה, תאגיד או עמותה.

למעשה, חברות רבות מגיעות למסקנה, כי כבר בשלבים הראשונים של פעילותן, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא ניהול כל הנושאים המשפטיים באמצעות עו"ד חברות, אשר מתמחה  בדיני חוזים. הסיבה העיקרית היא משיקולים כלכליים, כאשר החברה נמצאת תחת ליוויו של עורך דין המומחה בדיני חברות. למשל כל טעות שנעשתה בתום לב מצד מנהל החברה או מחוסר ידע, יכולה לעלות ביוקר ולכן, יש לשכור על בסיס שוטף את שירותיו של עו"ד חברות.

לייעוץ התקשרו 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

מהו תאגיד ומה תפקידו של עו"ד תאגידים?

לפי חוק תשמ"א 1981, תאגיד הוא גוף משפטי, אשר אחראי גם לדינים משפטיים, כך שתאגיד, יכול גם לתבוע וגם להיתבע כגורם גדול ולמעשה כל חברי התאגיד, יהיו חלק מתביעה זו. חברי התאגיד, אשר פועלים יחד על מנת להגיע למטרה מסוימת מודעים לכך שלבד יהיה להם קשה יותר ולכן, שוכרים עורך דין תאגידים. תפקידו של עו"ד זה, הוא ליישב סכסוכים בתוך התאגיד עצמו וכדומה. עו"ד תאגידים, הוא למעשה מעין המגשר הפנימי של תאגיד, כאשר תפקידו הוא למצוא את עמק השווה בין חברי התאגיד.

יש לציין, כי בנוסף עו"ד תאגידים, דואג להגנה על העובדים מפני יחד שאינו הוגן, הטרדות מיניות, או פגיעה פיזית או אישית. העובדים בתאגיד, תמיד יכולים לפנות אל עו"ד תאגידים, כשאר תפקידו הוא ליישר את ההדורים.

בנוסף, גם מיזוג חברות הוא תפקידו של עו"ד תאגידים. כאשר תאגיד מעוניין להגביר את השליטה שלו הוא יתמזג עם עוד חברות או ירכוש אותן, כך שניתן יהיה להרחיב את השליטה והממון. תהליך של מיזוג חברות הינו מורכב ושי לתת את המלאכה לידיו של עו"ד תאגידים אשר בקיא היטב בנושא זה. לסיכום – עורכי דין תאגידים, ממזערים את הסיכונים המשפטיים ותורמים למהלים השונים, כגון יצירת עסקאות והגנה על האינטרסים של חברי התאגיד ובעלי המניות.

תוכן שעשוי לעניין אותך:

ישראל אליאב | עורך דין חברות בראשון לציון, טל': 03-9502250, טל' נייד: 050-5273012

לוגו עורך דין ישראל אליאב

לקבלת שיחה חוזרת: