ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

עורך דין סכסוכי שכנים

תוכן עניינים

עורך דין לענייני סכסוך שכנים למתן פתרון משפטי

מגורים משותפים, לרוב במרחבים עירוניים צפופים, מייצרים ברוב המקרים יחסי שכנות וחברות קרובים בין משפחות. לצערנו הרב, ישנם גם מקרים ובהם שכנים אינם מסתדרים ואינם מגיעים לעמק השווה, מה שעלול להגיע לסכסוך לא נעים.

תופעות של סכסוכי שכנים בישראל מהוות מקור ללא מעט מקרים מצערים בהם אותם סכסוכים גולשים למקרי אלימות קשים, בין אם מדובר על אלימות מילולית ופיזית ובין אם בהתנהגות אלימה כנגד רכוש. 

יש פעמים והתערבות של עורך דין, בין אם כמגשר בין שני הצדדים ובין אם כמי שמוביל את אחת המשפחות כיצד להתנהל בתוך הסכסוך שהתפתח, הינה חיונית ותהיה זו שתוביל לסוף הסכסוך ותאפשר לכל הצדדים להמשיך בחייהם בנועם. 

מה עלול להוביל לסכסוך בין שכנים?

עורכי דין שעוסקים שנים בגישור או בייצוג של אחד הצדדים במסגרת בסכסוכי שכנים, יודעים לומר כי הסיבות להיווצרות של סכסוך יכולות להיות מגוונות, כשברור לא פעם כי במקרים רבים ניתן להגיע לפתרון המקובל על שני הצדדים מבלי הצורך לפנות לבית המשפט או לגורמי אכיפת החוק. 

דוגמה א'

סכסוך בין שכנים יכולים לקרות במקרים ובהם צד אחד טוען, בין היתר, לרעש, ריח רע ועשן של שכנו הגר בסמוך אליו. מקרים בהם, למשל, אחד השכנים מחליט להתקין מנגל על גבי המרפסת בו הוא עושה שימוש יומיומי והעשן חודר לתוך הבית של השכן. 

דוגמה ב'

מקור נוסף לסכסוך נוגע לשימוש בשטחים משותפים. ישנם מקרים ובהם שכנים מרשים לעצמם בסיפוח חללים אשר ברור לכל שהם שייכים לכלל השכנים. מקרים אלו כוללים הפיכת המקלט בבניין למחסן של אחד השכנים, שימוש בקומות העליונות בחדר המדרגות לקשירת אופניים, השתלטות על גינה משותפת ועוד. 

דוגמה ג'

מקור נוסף המוביל לסכסוכים קשים קורה ברגע שפעילות בדירה אחת מביאה לנזק מתמשך ונראה לעין בדירה אחרת. ניתן לראות לא פעם כי בבניינים ישנים, המועדים יותר לתקלות נזילה, נוצר מצב בו נזילה מחדר האמבטיה של משפחה בקומה העליונה מביא לנזק בתקרה של הדירה שמתחת. זאת לצד העובדה כי לצד הנזק לדירה עצמה קיימת סכנה לפגיעה דיירים עצמם. 

דוגמה ד'

עוד מקור לסכסוכים בין השכנים נוגעים לשטחי החנייה לרכבים. על פניו, נושא החניות לכל שכן אמור להיות מוסדר בטאבו. ועדיין, ישנם מקרים רבים בהם השכנים מגיעים לסכסוכים מרים שמקורם בחנייה של רכבים לא במקום, חסימה של רכבים וכו'. 

לייעוץ עם עו"ד סכסוכי שכנים התקשרו 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

ליווי של עורך דין סכסוכי שכנים בפנייה לרשויות הרלוונטיות

במקרים ובהם קצה סבלנותכם ואתם מבינים כי רק פנייה לעורך דין תוביל לסיום הסאגה עם השכן שמנגד, תזכו כמובן לקבל מעטפת מקצועית רחבה שתאפשר לכם להתחיל בתהליך שיוביל לסיום הסכסוך ואף בתקווה ליצור ולתקן את המצב לכדי יחסי שכנות תקינים ונעימים.

יש פעמים ופנייה שלנו לעורך דין בשל סכסוך שנוצר עם השכן יש בה להוביל את השכן שמנגד להוריד את גובה הלהבות ולאפשר בעצם תחילתו של דו שיח שאותו יכול להוביל עורך הדין שלנו, כשמנגד יוכל גם השכן איתו אנו מסוכסכים לבחור עורך דין שייצג אותו ובכך יעבור הסכסוך לשיח ענייני, מקצועי ומכבד שאותו מובילים אנשי מקצוע אשר יוכלו להוביל יחד למציאת פתרון מבלי הצורך לערב את רשויות החוק ובית המשפט. 

בפעמים אחרות נצטרך שעורך הדין בו בחרנו ינחה אותנו כיצד לפעול באופן ראוי בפנייה מתוזמנת ונכונה לרשויות האכיפה השונות. יש פעמים ועורך הדין ינחה וילווה אותנו בפנייה למשטרת ישראל בהגשת תלונה, בפנייה למשרד לאיכות הסביבה, לרשות המקומית  ועוד. פנייה שלנו לרשויות השונות יאפשרו גם להם להתחיל ולפעול למול העובדה כי אותו שכן סורר פוגע לא רק בשכניו אלא גם בקהילה ופשוט עובר על החוק באופן בוטה שלא יכול להשאירן אדישות למתרחש. 

להתייעצות וקבלת מידע נוסף מטעם עורך דין סכסוכי שכנים מקצועי, השאירו פניה באתר או צרו עמנו קשר טלפוני, משרד עורכי דין ישראל אליאב.

שאלות נפוצות

ישנם מגוון תרחישים בהם עורכי דין יכולים לייצג צד מסוים או לערוך גישור לחילופין.

מפעולות של שכן א' שיכולות לפגוע בביתו של שכן ב', דרך סכסוכים באשר לשטחים משותפים או הפרה וסיפוח של שטח ועד לנזקים מבניים דוגמת נזילות.

משרדי יושב במרכז ראשון לציון, רח' רוטשילד 78 (בית גוליברודה).

לרשותי ניסיון של למעלה מ-25 שנים בתחום.

ליוויתי מגוון תיקים שונים, ובשיחה עם משרדי אבחן כיצד ואם אוכל לסייע גם לכם.