ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

עורך דין ירושה ומשפחה​

תוכן עניינים

משרד עורכי דין ישראל אליאב, מעניק מעטפת משפטית מלאה ללקוחותיו בנושאי צוואה וירושה וכן בנושאי דיני המשפחה, תוך שימת דגש על אמינות, יושרה, מקצועיות ורגישות.

לרשותנו 25 שנות ניסיון בליווי ירושה ועזבונות, אפוטרופוסות וייפוי כוח מתמשך, הסדרי מיסוד זוגיות ואימוץ בתוך המשפחה.

עיסוקי עורך דין ירושה ומשפחה במשרדנו הינם:

ירושה – עזבונות

אפוטרופסות ויפוי כח מתמשך

הסדרי מיסוד זוגיות ואימוץ בתוך המשפחה

העיסוק בנושאים הללו כולל ביצוע פעולות ונקיטה בהליכים מסוגים שונים וביניהם:-

ליווי מקצועי

בכל הנוגע להליכים משפטיים בנושאי משפחה וירושה, הרי שהדינים, הסעיפים והתחיקות, עלולים להיות מבלבלים ולא אחת לפגוש אותנו אף בתקופות מאתגרות בחיים.

מטרתנו היא להנגיש עבורכם את השפה המשפטית באופן נהיר ומובן.להלן הנושאים המשפטיים השונים שעורך דין ירושה ומשפחה מטפל במסגרת שירותי משרד עו"ד ישראל אליאב.

לייעוץ התקשרו 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

עריכת צוואות

משרדנו מטפל בכל סוגי הצוואות ובכל המורכבויות השונות לרבות צוואות הדדיות וכן צוואת יחיד.

בכללותה, צוואה הינה מסמך משפטי שחשיבותו היא ראשונה במעלה, ומטרתו לקבוע ולהגדיר מה יעלה בגורל רכושו ועזבונותיו לאחר פטירתו.

בעזרת ניסוחה של צוואה תוך עינו הבוחנת של עורך דין, ניתן להגדיר באופן שאיננו משתמע לשני פנים, את כל אשר ייעשה עם רכושו והונו של הנפטר. כך לצורך הדוגמה, צוואה הדדית מגדירה פעמים רבות שרכושו של אותו האדם יעבור לבן או בת הזוג עם פטירתו.

דוגמה לצורך שבצוואה שכזו, היא כאשר לאותו אדם שנפטר יש ילדים מנישואים קודמים. מה יעלה ברכושו? ולמי הזכות המלאה עליו? על כך מחליטים במסמך משפטי מחייב.

מטרתה של צוואה הינה להסדיר את נושא הרכוש והממון, ולמנוע כל אפשרות לסכסוכי ירושה, חילוקי דעות והליכים משפטיים.

מדוע שנזדקק לצוואה?

עורך דין ירושה וצוואה יפעל להגשים את רצונו של הנפטר. לעתים במסגרת השירות, עורך הדין מלווה את האדם הן בחייו בעריכת הצוואה, והן בלכתו כאשר הוא נפגש עם כל בני המשפחה או לחילופין כל היורשים החוקיים המצויינים בצוואה.

חשוב לציין שגם אם ברור ונהיר לכול, מי יירש את הרכוש על-פי החוק, הרי שצוואה תסדיר את הנושא ותמנע את התגלעותם של סכסוכים.

אם ניגש לכך באופן פרטני יותר, אז הרי שעריכת צוואה על-ידי עורך דין ירושה, תידרש כאשר המוריש מעוניין להעביר רכוש או ממון בשונה מן החלוקה האוטומטית הקבועה בחוק, כאשר המוריש מעוניין להדיר אדם מסוים שבאופן חוקי זכאי לקבלת רכוש או הון, או כאשר המוריש מבקש להסדיר את יחסיו עם בן או בת הזוג שכן אין מדובר בידועים בציבור או בזוג נשוי.

עריכת ייפוי כוח מתמשך

משרדנו מעניק שירות משפטי מקיף לעריכת ייפוי כוח מתמשך. מדובר במסמך שהחל לפעול משנת 2016, והוא עודנו נחשב לחדש בנוף.

מסמך זה הינו פורץ דרך, ומטרתו לאפשר לכל אדם לקבוע מי יטפל בענייניו כאשר יחדל מלהיות כשיר לקבל החלטות. המסמך שינה לחלוטין את פניה של האפוטרופסות בישראל, שעד כה לא היה לנו את הכוח או העצמאות להחליט מי יטפל בנושאי בריאות, כסף ורכוש באם וכאשר נידרש לכך.

לרשותנו ההסמכה הנדרשת מטעם משרד המשפטית והאפוטרופסות.בקשה לצו ירושהכחלק מתפקידיו של עורך דין ירושה, הוא להוציא וללוות את הבקשה לצו ירושה, כאשר משמעו התחלת התהליך לצורך קבלת הירושה הלכה למעשה.על-פי חוק, על כל אדם שמעורב בעיזבון ושיירש את הרכוש על-פי דין, ישנה הרשות לביצוע הגשת בקשה לצו ירושה.כחלק מן הליווי המקיף הניתן על-ידי משרדנו, בקשה לצו ירושה היא חלק בלתי נפרד מכלל ההליך המשפטי המדובר.

ניהול עיזבונות

ניהול עיזבון על-ידי עו"ד ירושה מתקיים כאשר המוריש נפטר. בעת הזו, עולה הצורך שאיש מקצוע אובייקטיבי ילווה וינהל את העיזבון, וזאת בכפוף לכל ההוראות וההנחיות שנכתבו על-ידי המוריש בצוואתו.

מטרת ניהול עיזבון על-ידי עורך דין מוסמך, היא למנוע את האפשרות שאחד או יותר מן היורשים, יבצע פעולה מסוימת אשר תעורר את חשדותיהם של היורשים האחרים.

כמו כן, ניהול העיזבון על-ידי עורך דין, מבטיח את קיום רצונו של הנפטר וניהול הרכוש וההון בקפידה.

סכסוך ירושה

למרבה הצער, לעתים עלולים להתגלע סכסוכים קשים בין הצדדים היורשים.חשוב לציין שהעדיפות המשפטית היא לסיים את הדבר כמה שיותר מהר ומחוץ לערכאות המשפטיות, ועל-כן למשרדנו ישנה גם התמחות פרטנית בגישור ובוררות.

ועם זאת, ישנם מקרים קשים בהם הצדדים בוחרים בנתיב הממושך של צעדים משפטיים.משרדנו מעניק מעטפת משפטית בנושא זה, עם עו"ד ירושה מנוסה הפועל לבירור נסיבות סכסוך הירושה והצגת הטיעונים הנדרשים.

שירותים נוספים הניתנים על-ידי משרדנו

לצד ירושה וצוואה במובן הפשוט של המונח, משרדנו מעניק שירותים נוספים בנושא לרבות עריכת הסכם חיים משותפים בין ידועים בציבור, הסכמי ממון המסדירים את הנושאים הכספיים, החלוקה והשמירה על הרכוש בין שני צדדים שמיסדו את קשריהם או הפכו לידועים בציבור וכן בנושא אימוץ במשפחה, אך זהו כבר נושא להתייחסות נפרדת. 

כמה מילים על…

ייפוי כוח מתמשך