ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

עורך דין ליקויי בניה

תוכן עניינים

עו"ד ליקויי בנייה

כאשר אנשים רוכשים דירה או בית והם כבר מקבלים את המפתחות למעונם החדש, יש לבצע לפני הכניסה לנכס, בדק בית ע"י חברה שמחזיקה במהנדסי בניה, וזאת על מנת לגלות ליקויים אפשריים. 

במידה וקיימים ליקויים, יש לפנות אל עורך דין ליקויי בנייה שיישלח את דו"ח הליקויים חתום ע"י מהנדס בנייה, אשר דעתו יכולה להוות חוות דעת המתאימה לביהמ"ש, במידה ויש לתבוע את הקבלן. 

על הדיירים, ליידע את הקבלן בדבר כל ליקוי בניה שהתגלה. תביעה נגד הקבלן, ניתן יהיה להגיש רק במקרים בהם הליקוי הינו חמור ולא ניתן להגיע להסכם או הבנה עם הקבלן.

כדי להגיש תביעה בגין אי-הסכמתו של הקבלן לתיקון ליקויי הבניה, בין שאם חלק מהתיקונים שיש לבצע ובין שאם את כולם, יש לפנות אל עו"ד ליקוי בניה המתמחה בתחום. 

חשוב לדעת כי ליקויי בניה עשויים לגרור השלכות רבות דוגמת כלכליות, וזאת כיוון ששווי הנכס ירד, דבר אשר ישפיע ויתבטא במכירתו העתידית.

כמו כן, אין להתעלם גם מן ההשלכות הבטיחותיות אשר עלולות להוות סכנה לכם ולבני הבית. ואם נשים לרגע בצד השלכות פרקטיות, הרי שליקויים דוגמת בעיות רטיבות או סדקים, הם מפח נפש גדול עבור הרוכשים שמטבע הדברים ציפו ודמיינו תרחישים אופטימיים ושונים בתכלית.

סוף מעשה במחשבת תחילה – עצות יעילות לפני רכישת נכס

כדי למנוע בעיות עתידיות, תביעות ומחלוקות שונות מול הקבלן, כל עורך דין נדל"ן, יציע לבדוק את הנכס לפני חתימת החוזה, כאשר כל הניירת לגבי הנכס כבר מצויה במשרדו.

מה שנותר שנבדוק הוא את תקינות הנכס, כך שנוכל לקנות לעצמנו שקט נפשי שאכן הוא במצב תקין ואיננו מסוכן למגורים. חשוב לזכור שאי-תקינותו של נכס לא בהכרח תתבטא בסכנת חיים, אך תהווה נזק כלכלי כבד שיתבטא בהזמנה חוזרת ונשנית של בעלי מקצועות שונים.  

עוה"ד שמייצג אתכם בעסקת רכישת הנכס, אף ימליץ על מהנדסי בניין אשר יוכלו לבדוק את הנכס ולחוות את דעתם המקצועית. בדיקה זו היא איננה חובה אך מומלצת. חשוב לציין כי עלולים להתרחש מקרים בהם הליקויים יהיו כה חמורים עד כדי שיובילו לביטולה של העסקה.

תביעות ליקויי בניה בגין חריגה

גם חריגות בנייה שנעשו שלא באישורה של הוועדה לתכנון ובנייה, מהוות ליקויי בניה. עורך דין ליקויי בנייה יכול בהחלט לבסס על כך את תיק התביעה.

כאשר בעל הנכס מעוניין למכור אותו ומסתיר גילוי נאות, עורך דין ליקויי בניה, יניא את לקוחותיו מעסקה שכזו, וזאת על מנת שלא תהיינה בעיות בעתיד לגבי הנכס. הבעלים שזה עתה רכשו את הנכס, ימצאו עצמם נדרשים לתשלום הון בעבור קנס וכן על הוצאת אישור בניה תקף. במקרים מסוימים, אך עלול להתקבל צו הריסה על תוספת שלא נבנתה כחוק. 

במידה וישנם ליקויי בנייה סבירים, ניתן להכין דו"ח מסודר לגבי הליקויים שנמצאו וכן להעריך מה העלות לתיקונם. דבר זה יכול לסייע במקח על ערך הנכס ולהוריד את המחיר המבוקש.

לייעוץ עם עורך דין ליקויי בנייה חייגו: 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

מה כולל הטיפול המשפטי של עו"ד ליקויי בניה?

כאשר תגיעו אל עורך דין ליקוי בנייה, היות והתגלו פגמים בנכס שרכשתם, טיפול זה יכלול: תכתובת משפטית לפני הגשת תביעה בפועל, ניהול משא ומתן מול הקבלן בדבר דרישה לתיקון ליקויי הבנייה שנמצאו ע"י מהנדס בנייה, פיצוי כספי בגין איחור במסירת החזקה על הנכס וירידת ערכו עקב ליקויי הבניה שהתגלו.

עוה"ד שמייצג אתכם בתביעה עתידית נגד הקבלן, יגבש אסטרטגיה משפטית נכונה ע"פ הנתונים שבידו, וזאת כדי שניתן יהיה להצליח בהליך המשפטי ולקבל את הסעד המגיע לניזוק על פי חוק.   

יש לציין, כי ישנם נהלים המקובלים בחוק, טרם הגשת תביעה לקבלן בגין ליקויי הבניה. כך למשל, הקונים צריכים לתת לקבלן זמן סביר לתיקון הליקויים שהתגלו בנכס וכן, הגשת תביעה לקבלן, תוגש רק לאחר שניתנה לו הזדמנות לתקן את הליקויים.

ההליך המשפטי מול הקבלן עול להימצא כסבוך, מורכב ובעיקר כדרך עקלקלה ומתישה. משרד עורכי דין ישראל אליאב, מעניק ללקוחותיו מעטפת משפטית מלאה לצורך קבלת הפיצויים מטעם חברת הקבלן.

במסגרת שירותינו, אנו מציעים ליווי משפטי מקיף בעסקת הנדל"ן המתגבשת, ומבצעים בדיקות מקדמיות חשובות שיוכלו למנוע מפח נפש עתידי. 

לפרטים נוספים ומידע אודות הטיפול המשפטי הנדרש מטעם עורך דין ליקויי בניה והתהליך להגשת תביעות ליקויי בניה, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.