ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

עורך דין ליטיגציה מקרקעין

תוכן עניינים

ליטיגציה - ייצוג לקוחות במקרקעין

משרד עורך דין מקרקעין ישראל אליאב עוסק בתחום הליטיגציה, כלומר בייצוג לקוחותיו בהליכים משפטיים ברוב נושאי המשפט האזרחי.

מדובר, בין היתר, בתביעות (או הגנות, כמובן) בעניינים מסוגים שונים כגון:-

ההליכים מתקיימים בבתי המשפט האזרחיים או בערכאות הייחודיות כגון המפקחים על רישום המקרקעין, וועדות הערר לתכנון ובניה, בתי הדין לעבודה, בתי המשפט המקומיים (עירוניים) ועוד.

תפקידו של עו"ד ליטיגציה מקרקעין

חלק משמעותי מסל היכולות האישיות והמקצועיות של כל עורך דין בישראל נוגעת ליכולת ההתנהלות מול גורמים שונים. בין אם מדובר על התנהלות הנוגעת ליכולת התדיינות, הפגנת יצירתיות, גישה תכליתית לפתרון בעיות וכו'.  

התייחסות ליכולות הוורבליות של עורכי הדין מוגדרת בעגה המקצועית-משפטית תחת הקטגוריה של התדיינות משפטית – ליטיגציה. תחת הגדרה זו ניתן למצוא בלא מעט משרדי עורכי דין בישראל צוות מיומן של עורכי דין להם התמחות של ממש בכל הנוגע לביצוע נכון ומקצועי של התדיינות משפטית. ביצוע שיש בו להשפיע רבות על תוצאות המשפט לטובת לקוחותיהם. 

ההגדרה המדויקת של ליטִיגַצְיָה

התרגום בעברית למילה ליטִיגַצְיָה היא התדיינות. פעולה שכיחה בהצגת טיעונים על ידי עורכי דין בהופעתם מול שופטי בית המשפט. על אותו עורך דין ליטגטור לשכנע את שופטי בית המשפט כי כלל העובדות אותן הוא מציג בשם לקוחותיו, יחד עם הטענות המשפטיות המוצגות על ידו, הן הנכונות והצודקות. 

מעורכי דין העוסקים בתחום הליטיגציה מצופה להחזיק בסל יכולות הנוגעות ליכולת מתוחכמת גבוהה, אינטליגנציה חדה, זריזות מחשבתית, יכולת פתרון בעיות שצפות ועוד. 

תחום הליטיגציה מקבל ביטוי בתחום המשפט הפלילי, האזרחי והמסחרי. בעצם ניתן לומר שכל מקרה המגיע לדיון בין כותלי בית המשפט יצריך בעצם שימוש בעורכי דין להם אותן יכולות ליטגטוריות אותן תיארנו קודם. 

בניה אסטרטגית של תיק

עורכי דין בתחום הליטיגציה יהיו אלו שיוכלו כמובן להגיב מהר למה שמתפתח בבית המשפט, לא פעם באופן אינטואיטיבי. עם זאת, יודעים אותם עורכי דין כי חלק ניכר מהצלחתם בבית המשפט ובייצוג הלקוח נוגעת לאופן בו הם יבנו אסטרטגיה שלמה ורחבה שתהיה בעצם הבסיס ליכולתם לנצח בקרב המשפטי אליו הם מתעתדים להיכנס.  

בבניית האסטרטגיה עמלים עורכי הדין, בין היתר, על הניסיון לחזות מראש את המהלכים של הצד שמנגד. בין היתר יעלו עורכי הדין רשימה של בעיות ושאלות שיעלו בזמן המשפט, בין אם שאלות אלו יבואו מכיוונם של השופטים ובין אם יעלו מצידם של עורכי הדין שמנגד. היכולת של עורכי הדין לתכנן מספר צעדים קדימה מאפשרת להם להגיע מוכנים לכל דיון, "לשלוט" בנעשה ולהוביל את אותו דיון לנקודה אשר תסייע להם בהמשך.

בבניית אותה אסטרטגיה חשוב שעורכי הדין יכירו מקרוב את לקוחותיהם. בתהליך זה יתבקשו הלקוחות להאריך ולהעמיק מול עורכי הדין במקרה הנידון, כשהציפייה מהם לא להחסיר שום פרט מידע או ראיה שיש בה לעזור לעורכי דין או להוות מכשול בהמשך. הסתרת מידע מעורכי הדין הליטגוריים יכולה להכשילם בבית המשפט, כשעורכי הדין שמנגד יפתיעו אותם עם מידע חדש אליו לא היו ערוכים ובאופן טבעי לא כללו כדבר שיש להתייחס אליו בעת בניית אותה אסטרטגיה.

לייעוץ התקשרו 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

הכרות השופטים שמנהלים את התיק

אלמנט נוסף שחשוב לעורך דין ליטיגציה מקצועי נוגעת להתייחסות שהוא נותן בהכרה של השופטים שאמורים לנהל את התיק. חלק מאותה הכרות של עורך הדין נוגעת לפסיקות קודמות של אותו שופט וזאת בנוסף להכרות אופן התנהלותו של השופט לכל אורך המשפט. 

שיעורי הבית שעל עורך הדין לעשות בכל הנוגע לשופט בית המשפט נוגעת בהיבטים רבים. אם בעבר השתתף אותו ליטיגטור במספר דיונים מול אותו שופט, יוכל לאפיין את אותו שופט ולהיערך אליו בהתאם. 

הכרת מאפייני השופט ודרך התנהלותו מאפשרת לעורך הדין לדעת מהן הנקודות הרגישות של השופט, מהן הסוגיות שבהן ירצה להעמיק ויש והן יהיו לטובתנו ומאילו סוגיות יש וחשוב להימנע מלהציף ואם כן הוצפו כיצד ניתן להסית את השופט חזרה לדיון באלמנטים שירשתנו את הצד שלנו.

עשוי לעניין אתכם:

עו"ד ישראל אליאב | שירותי ליטיגציה מקרקעין בראשון לציון, טל': 03-9502250, טל' נייד: 050-5273012