ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

עורך דין מקרקעין

עו"ד ישראל אליאב

תוכן עניינים

משרד עורך דין נדלן - ישראל אליאב

ברוכים הבאים למשרד עורכי דין למקרקעין ישראל אליאב.

למשרדנו ניסיון של למעלה מ-25 שנים במתן מעטפת משפטית מלאה וליווי אישי ברכישת ומדירה נכסי מקרקעין.

לרשותנו ניסיון עשיר בעסקאות 'פשוטות' ומורכבות כאחת, ואנו נשמח לסייע לכם, ולהנגיש את נושא המקרקעין בשפה פשוטה ונהירה.

ולמה סימנו את העסקאות הפשוטות במרכאות? חשוב לדעת שגם עסקה שגורה ורגילה דוגמת מכירת דירה או קניית דירה, יכולה לכלול בתוכה מורכבויות משפטיות ופרטים קטנים שיכולים להשפיע על טיב העסקה. מטרתנו היא להבטיח עבורכם את עסקת הנדל"ן הנכונה ביותר, המשתלמת ביותר, זו שתגן עליכם ועל האינטרס הכלכלי שלכם.

במה משרדנו מטפל?

רכישת ומכירת דירה

ביצוע רכישה ומכירה של דירה מקבלן או יד שנייה, נחשב לעסקאות המקרקעין השגורות והנפוצות ביותר.

אמנם נהוג לכנות אותן כ"עסקאות מקרקעין פשוטות", אך הן עודן מחייבות ליווי של עורך דין נדל"ן בעת החתימה על הסכם המכר.

ההמלצה הגורפת היא שלא לרתום את עורך הדין רק לשלב החתימה על ההסכם, ולהקפיד שתהיה לנו עין מקצועית בוחנת שתלווה את כל התהליך מבדיקת הנכס, דרך המשא ומתן, ועד לעריכת ההסכמים הלכה למעשה, החתימה עליהם וביצוע והשלמת העסקה כולל פעימות התשלום והמסירה.

דוגמאות

בדיקת נסח הטאבו

זוהי למעשה הבדיקה המקדמית הבסיסית ביותר שעו"ד דיני מקרקעין מבצע. נסח הטאבו הוא תעודת זהות מקיפה שמספרת לנו רבות אודות הנכס. היא מאפשרת לנו להבין אם ישנם עיקולים, אם ישנן חריגות בנייה, שיעבודים, מיהם בעלי הזכויות על הנכס, ועוד מגוון רחב של פרטים. איתור מידע דוגמת חריגת בנייה או עיקול, יכול להדליק אצלנו נורה אדומה, ואנו נבחן כיצד לפתור את הסוגיה בין אם בהתחייבות בחוזה המכר, ובין אם בפתרונות חלופיים.

נוסח חוזה המכר

חוזה המכר מגולל את הזכויות והחובות שלנו כמכרי הדירה או כרוכשי הדירה. חשוב שלא יהיה קיים ולו תחום אפור אחד שיהיה נתון לפרשנות. וויכוחים דוגמת אלו, עלולים להגיע לערכאות משפטיות מתישות וממושכות.

מיסוי מקרקעין

תחזית תשלומי המס בעבור עסקת המקרקעין הם קריטיים עבורנו. גם רוכשי דירה נדרשים לתשלום מס רכישה, ועל אחת כמה וכמה מוכרי דירה אשר משלשלים לכיסם לעתים סכומים נאים. חשוב שנבין במדויק מה הסכום האמיתי שיישאר בידכם, וכן מה תהיה ההוצאה הצפויה בעבור רכישת הדירה.

העברה ללא תמורה בין בני משפחה

העברה ללא תמורה משמעה שאנו מעבירים את הזכויות על נכס מקרקעין עבור צד שלישי ללא קבלת רווח. יש לציין, שעל אף שאין כל רווח בתהליך שכזה, הרי שזוהי עודנה עסקת מקרקעין לכל דבר ועניין.

חשוב לציין שהעברה ללא תמורה אמנם מתייחסת לרוב להעברת דירה במתנה, אולם ישנם גם הליכים במקרקעין הנוגעים להעברותיהם של נכסים נוספים לרבות משרדים, חנויות או מרכזים מסחריים וכן מגרשים או קרקעות לעיבוד חקלאי.

לייעוץ התקשרו 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

עסקאות מקרקעין לנכסים מסחריים

נדל"ן מסחרי מתייחס לכל עסקת מקרקעין שנוגעת לנכסים או קרקעות ושאנם נועדו בעבור מגורים.

בשונה מעסקת מקרקעין 'פשוטה' כאמור של מכירת ורכישת דירה, הרי שנדל"ן עסקי (או מסחרי, נכון בשני השמות) נחשב למורכב יותר, וכן לכזה המתאפיין בהעברת כספים בהון גבוה יותר.

אחד מן המאפיינים השונים מעסקאות של דירות ובתים פרטיים, הוא הגדרת השימוש בנכס. כל נכס אשר יופעל בניגוד למה שהוגדר מלכתחילה, מציב את הבעלים בין אם העכשויים ובין אם העתידיים, בפני סכנה לביצוע עבירה על החוק.

חוזי שכירויות

עריכת הסכמי שכירות גם הם נחשבים לחלק בלתי נפרד מן הנוף של עולמות הנדל"ן והמקרקעין.

עורך דין דיני מקרקעין מטעם משרד עו"ד ישראל אליאב, ישמח ללוות אתכם, הן השוכרים והן המשכירים, ביצירת חוזה המוסכם על כל הצדדים, ואשר ממגן את שני הצדדים כהלכה.

שירות עם זאת, נחשב לנפוץ יותר בקרב בעלי דירות, המבקשים להבטיח חוזה שיגן עליהם מפני כל מורכבות משפטית.

חוזים אלו לצורך הדוגמה, מצינים נושאים שגורים דוגמת דמי השכירות החודשיים, ציון תקופת השכרות הנקובה, היבטים בנושא הפחתה או העלאה של דמי השכירות, התחייבויות מצד המשתמשים בדירה, הגדרת השימוש בדירה לצרכי מגורים בלבד ועוד.

חוזי אופציה

אופציה בחוזה יכולה להידרש למגוון רחב של הגדרות, אך בנושא של הסכמי שכירות, הרי שהמונח אופציה, מתאר את האפשרות של השוכר להאריך את תקופת השכירות, ולעתים קרובות אף באותם הסעיפים והתנאים בהם התגורר.

סעיף שכזה צריך לקבל עין משפטית בוחנת ומקצועית כדי להבין אם משמעותיותיו והשלכותיו.

השורה התחתונה היא כי ניסוח חוזה שכירות צריך לעבור אצל עורך דין.

הסכמי שיתוף

במקרים שבהם ישנה בעלות משותפת על נכס נדל"ן, הרי שיש חשוב יהיה להסדיר את יחסי הכוחות, החובות והזכויות של הצדדים הנוגעים בדבר.

דרך יצירת מעטפת של סעיפים משפטיים המבוססים על הבנות בין הצדדים, יכולים הנוגעים בדבר, להסדיר את אופן השמוש בנכס המקרקעין, הזכויות, החובות, מיה הם בעלי הזכויות החוקיים, ניהול הנכס, הוצאות משותפות, רווחים ועוד.

תמ"א 38

פרויקט מתאר ארצי שנועד להבטיח את חיזוקם של מבנים אשר אינם עומדים בתקנים הנדרשים על-פי החוק העדכני.

חשוב יהיה לציין שתכנית המתאר הארצית עומדת בימים אלו בפני סימני שאלה רבים, אולם נכון לעת זו, עודם יש מבנים אשר עוברים חיזוק ושינוי.

התכנית בכללותה מדרבנת את הקבלן לבצע את החיזוקים, באמצעות יצירת דירות חדשות בראש הבניין. הקבלן קוצר את הרווחים מן הדירות החדשות, ואילו הדיירים הקיימים נהנים ממבנה מחוזק ומשופץ.

במקרים כאלו, עו"ד מקרקעין המתמחה בתמ"א 38, ילווה את אחד מן הצדדים: או הקבלן המבקש לרתום לצדו יועץ משפטי, או הדיירים המבקשים לרתום לצדם איש מקצוע שייצג אותם נאמנה ויבטיח את זכויותיהם אל מול הקבלן.

היבטים נוספים

לצד כל אלו, משרדנו כאמור מספק מעטפת משפטית מקצועית במגוון היבטים נוספים בתחום הנדל"ן והמקרקעין.

עורך דין מקרקעין יוכל לספק לכם ליווי מקצועי לניסוח הסכמי בנייה, יישוב סכסוכים בין בעלי דירות וכן התנהלות נכונה בעת נקיטת צעדים משפטיים כנגד שוכרי דירה המבקשים שלא להתפנות, פולשים אשר שוכנים בדירה שלא כחוק ועוד. 

לייעוץ ראשוני השאירו פנייה:

או התקשרו:

אודות

עורך דין ישראל אליאב, 25 שנות ניסיון, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים.

למידע נוסף >

לייעוץ ראשוני השאירו פנייה:

או התקשרו:

לקבלת שיחה חוזרת: