ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

נסח טאבו

נסח טאבו

כאשר אנחנו ניגשים לרכישת דירה מקבלן או יד שנייה, הרי שחשוב שנבצע מחקר מעמיק אודות הנכס, ושנכיר אותו על כל פרטיו השונים.

אחד מן האמצעים הבסיסיים ביותר שדרכו נוכל להכיר את נכס הנדל"ן על כל פרטיו הוא לא אחר מאשר נסח הטאבו.

מהו נסח טאבו?

במקום מסוים אפשר לכנות את נסח הטאבו כ'תעודת הזהות' של נכסי הנדל"ן.

מדובר במסמך הכולל בתוכו מגוון רחב של הערות וסעיפים שונים, וזאת כדי לאפשר לאדם העתיד לרכוש אותו, לקבל מידע אודות בעלי הזכויות בנכס, מיקומו, שטחו, באיזה קומה הוא נמצא, חנייה המשויכת אליו, האם קיימת או לא הערת אזהרה עבורו, האם ישנם עיקולים עליהם צריך לדעת, שעבודים ואפילו חריגות בנייה.

האם יש צורך בעו"ד להפקת נסח טאבו?

כלל וכלל לא. אינכם זקוקים לעורך דין נדל"ן לשם כך, ודעו כי זהו מסמך שנגיש לכל.

הדרך העדכנית והמהירה היא להיכנס לאתר הממשלתי של הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין מטעם משרד המשפטים. באתר תוכלו לקבל את כל המידע באמצעות הזנת הנתונים אודות הגוש והחלקה, כמו גם הכתובת המדויקת. לעיתים, לא ניתן להפיק נסח רישום באופן מקוון, ואז נדרשת  הגעה פיזית אל משרד רשם המקרקעין ("הטאבו").

בשני המקרים, יהיה עליכם לשלם דמי אגרה בסכום סמלי, והנסח אצלכם.

ליווי על-ידי עורך דין

את נסח הטאבו אמנם נוכל להפיק בעצמנו, אולם לעסקת המקרקעין לכשעצמה, מוטב שנרתום לצדנו איש מקצוע שיעניק לנו ליווי וייעוץ משפטי לכל אורך הדרך ועד לסגירת העסקה וביצועה המלא.

את המעבר על נסח הטאבו נתרגם לחוזה המכר שיכלול התייחסויות כאלו ואחרות להיבטים השונים הנמצאים בו.

דוגמה לכך היא באם קיים שעבוד או עיקול. במקרה שכזה אין זה אומר שעלינו לסגת מן העסקה, אלא לוודא שאנחנו אכן מגנים על עצמנו משפטית בחוזה מסודר.

כך לדוגמה, ניתן לבחון אם הבעלים הנוכחיים של הנכס יכול להסיר את אותו עיקול או שעבוד. ייתכן מאוד שבאמצעות התמורה שמכירת הנכס תניב לבעלים הנוכחי, הוא יוכל לכסות את החוב שלו ובכך להסיר את העיקול. יש כמובן לתקף זאת במסגרת חוזה המכר.

לסיכום

נסח הטאבו הוא מסמך חשוב שמאפשר לנו לבצע היכרות ראשונית אך מעמיקה עם הנכס הנדל"ני אותו אנו עתידים לרכוש.

חשוב לתת לעיניים מקצועיות לסקור את נסח הטאבו, ולהפיק מהן את המסקנות הנדרשות. תרגום אותן המסקנות לחוזה מכר מסודר עם סעיפים ותנאים הכרחיים לבעלים הנוכחיים של הנכס, יבטיחו לכם שקט נפשי לאורך כל שלבי העסקה.

לצד עיסוק משרדנו בנושא נסח טאבו הוצאה, הפקה ושימוש נכון לרכישת הדירה, נשמח להפנותכם לעוד מגוון מאמרים העולים לעתים תכופות למגזין האתר >>>

במאמר זה דנו בנושאים הבאים:

לייעוץ ראשוני השאירו פנייה:

או התקשרו:

לייעוץ ראשוני השאירו פנייה:

או התקשרו:

מאמרים מקצועיים נוספים: