ליצירת קשר ישיר

חייגו: 050-5273012

מקרקעין וליטיגציה

תוכן עניינים

מקרקעין

המשרד עוסק בתחום המקרקעין על כל היבטיו, ובין היתר בנושאים הבאים – 

עריכת הסכמים למכירה/לרכישה של נכסים – דירות מגורים, נכסים מסחריים, קרקעות, חוזי אופציה.

ליווי פרוייקטים של בניה בכלל ועל-פי תמ"א 38 בפרט.

רישום בתים משותפים, חוזי שכירות שונים

העברות ללא תמורה.

טיפול בהסדרת זכויות חכירה מול רשות מקרקעי ישראל ("המינהל").

ניהול הליכים משפטיים שעניינם שמירה על זכויות מקרקעין, בין בדרך של הגשת תביעות או עתירות כנגד גורמים אשר פוגעים או עלולים לפגוע בזכויות בעלות או החזקה ושימוש במקרקעין ובין בדרך של התגוננות מפני תביעות שעלולות לפגוע בזכויות של הלקוח. 

ליטיגציה

המשרד עוסק בתחום הליטיגציה, כלומר בייצוג לקוחותיו בהליכים משפטיים בכל נושאי המשפט האזרחי   

מדובר, בין היתר, בתביעות (או הגנות, כמובן) בנושאים הבאים:-

הפרות הסכמים.

נזקים גופניים או רכושיים שנגרמו כתוצאה מרשלנות או עוולות אזרחיות אחרות.

ליקויי בניה.

פגיעה בזכויות מכל מין וסוג לרבות זכויות במקרקעין.

עתירות בקשר להליכי תכנון ובניה.

צווי מניעה או צווי עשה.

צווים הצהרתיים.

ובכלל – בכל סוגי ההליכים המשפטיים המצויים לרוחב כל הספקטרום של המשפט האזרחי.

ליטיגציה בנדל"ן

ניהול של עסקאות נדל"ן, בין אם אלו מורכבות ובין אם נחשבות לפשוטות יותר, מחייבות את עורכי הדין, המובילים עסקאות אלו, להיות עם ידע וניסיון רב בכל הנוגע לתחום הליטיגציה במקרקעין. 

משרדי עו"ד מובילים העוסקים בתחום המאתגר והרחב של ליטיגציה במקרקעין, מובילים בעצם תהליכים יחד עם לקוחותיהם בנושאים מורכבים ומשמעותיים הנוגעים לנושאים, למשל, של ליקויי בנייה, ביטול או אכיפת חוזה מכר, תביעה לחזקה במקרקעין, תביעה לפינוי מושכר, ייצוג דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ועוד. 

לייעוץ התקשרו 050-5273012 או השאירו פנייה באתר:

מהי בדיוק ליטיגציה ואיך היא מקבלת ביטוי בתחום המקרקעין?

ליטיגציה בעברית הינה בעצם התדיינות. בתחום הרחב של המשפט, מקבל מונח זה משמעות עמוקה ורחבה שיש בה לבטא את יכולותיהם המקצועיות של עורכי הדין המובילים בישראל להידיין ולהציג מול בית המשפט, הצד שמנגד ומול גופים גדולים ומשמעותיים את טענות לקוחותיהם באופן שיאפשר בסופו של תהליך להגיע לתוצאה רצויה. 

במשרדי עו"ד רבים, לרבות משרדים המתמחים בתחום הנדל"ן, דואגים כמובן "לחמש" את משרדים בעורכי דין להם יכולת התדיינות גבוהה. כזו שיש בה להיות ערך מוסף משמעותי בכל קרב משפטי או הליך אותו מובילים עורכי הדין. 

באופן טבעי גם בתחום הנדל"ן ישנו הצורך בעורכי דין להם הצטיינות בכל הנוגע להתדיינות משפטית. לבטח כשבחלק מהמקרים מדובר על דיונים בתחום בו מקרים הנוגעים, למשל, לפינוי מגורים של משפחות, עסקאות נדל"ן בהן מעורב כסף רב ועוד. 

מכירה ורכישה של דירות יד 2

בתחום עסקאות המקרקעין יש להתדיינות מקום משמעותי ורחב באופן שבו נשיג לעצמנו את המרב בעסקת מקרקעין, בין אם אנו נמצאים בצד המוכר ובין אם בצד שרוכש נכס. לצד מספר פעולות יסוד שיש לבצע יחד עם עורך הדין שלנו, ליוויו של עורך הדין בכל עסקה תביא אותו להתדיין מול מספר אנשים וגופים באופן שייצג אותנו בצורה הטובה ביותר.  

עורך דין המייצג אתכם, למשל, ברכישה של דירת יד 2 יוכל להתדיין מול המוכרים, הרשויות המקומיות, רשויות המס או כל גוף אחר על מנת שתוכלו ליהנות ממיצוי רחב של האפשרויות שלכם וכמובן לזכות, בזכות יכולת התדיינות ומיקוח של עורך הדין, במחיר נמוך יותר ממה שמוכר הנכס דרש בשלב הראשון של ההתדיינות. 

ייצוג רוכשים ברכישת דירות מקבלן

מקום נוסף בו יש רצון לעו"ד בעל יכולות ליטיגציות גבוהות בתחום הנדל"ן חלות במקרים בהם מתאגדות קבוצות של רוכשים על מנת לרכוש לעצמם דירות בפרוייקט נדל"ני. 

תחום קבוצות הרכישה, תחום שהפך משמעותי ולגיטמי בעולם הנדל"ן, מאפשר לקבוצות רכישה ליהנות מתנאים נוחים הרבה יותר, כשהם פונים לרכוש נכסים או דירות בפרוייקט נדל"ני אותו מובילים קבלנים יחד עם הרשויות המקומיות. הקבלנים והרשויות המקומיות עצמן נהנות מהעובדה כי לתוך פרויקט שקידמו יש ביקוש רחב ומשמעותי של קבוצת רכישה ובמקרים בהם נחתמת עסקה, מדובר במצב בו כל הצדדים יוצאים מרוצים. 

על מנת שקבוצות הרכישה יגיעו לעמק השווה בכל פרויקט נדל"ני שמעניין אותם, מתקיים קודם מו"מ ארוך, מאתגר ובו פרטים רבים שיש להסכים עליהם בין קבוצת הרוכשים ובין הקבלן. לסיטואציה זו דואגת קבוצת הרכישה לעו"ד שייצג אותם נאמנה ויתדיין על כל נושא מול החברה הקבלנית ועורכי דינה. 

יכולת מיקוח והתדיינות גבוהה מצד עורך הדין, שמייצג את קבוצת הרוכשים, יכולה להוביל למצב בו כל משפחה בקבוצת הרוכשים תוכל ליהנות מרכישת נכס במחיר זול משמעותית למול המחיר שהוצע להם תחילה, ליהנות מפריסת תשלומים נוחה יותר ואף ליהנות, בזכות אותו עורך דין, מהטבות משמעותיות נוספות ומהשקעות בתשתיות נוספות גם מצד הרשות המקומית ששמחה גם היא על סגירת העסקה.